Daniel Pancu are probleme, înaintea duelului cu Elveția U21, ultimul meci din acest an pentru naționala de tineret.
Un jucător important a fost trimis acasă din cauza unor probleme medicale. Este vorba despre Octavian Popescu, de la FCSB.
Octavian Popescu nu a jucat deloc în victoria clară cu Albania, scor 5-0. La două zile după meci, FRF a informat că acesta s-a accidentat și ratează meciul cu Elveția.
Octavian Popescu a acuzat probleme medicale, în urmă cu două zile, la antrenamentul oficial pentru meciul cu Albania. Pentru a nu risca o accidentare, stafful medical a decis ca acesta să fie supus unor investigații, în urma cărora s-a constat că jucătorul nu va putea fi apt pentru meciul cu Elveția.
Mijlocașul nu va face deplasarea în Elveția cu România U21″, a anunțat FRF.
După meciul cu Albania, Daniel Pancu a explicat că nu l-a folosit pe Tavi Popesu deoarece avea anumite dureri, iar scorul nu i-a cerut să riște introducerea lui.
Octavian Popescu a avut ceva probleme musculare, la inghinal, aductor, zilele astea. Astăzi am întrebat dacă poate intra. A spus că nu se simte bine.
Nici nu era cazul pentru că scorul era unul lejer pentru noi. Asta nu știu (n.r. – dacă va juca în următorul meci, cu Elveția, pe 21 noiembrie). Vom vedea ce se întâmplă sâmbătă și vom lua o decizie”, spunea Daniel Pancu, după victoria clară cu Albania.
În acest context, Tavi Popescu revine pentru investigații la FCSB. Riscă să rateze derby-ul cu Dinamo, care se joacă duminica viitoare.