Louis Munteanu (23 de ani), atacantul CFR-ului, a surprins pe toată lumea pe 26 decembrie, când a purtat tricoul celor de la FCSB la un meci de fotbal demonstrativ la Vaslui.
Marius Niculae, fostul mare fotbalist, a reacționat după ce tânărul jucător a ”comis-o”.
În opinia fostului fotbalist, Niculae ar fi afectat de cele întâmplăte la CFR în ultima perioadă.
”Eu cred că l-a afectat foarte mult situaţia, el se aştepta să plece, mai ales că aici a ieşit campion, a câştigat cam tot, golgheter, titlul de golgheter, chiar l-am felicitat că a dat mai multe goluri decât mine decât când am ieşit eu golgheter, chiar dacă din mai multe meciuri.
După un campionat european bun, a dat şi gol cu Spania, probabil se aştepta să plece, era normal, din punctul meu de vedere, era vârsta propice să plece, la vârsta asta am plecat şi eu, chiar după ce am ieşit golgheter.
Au fost mai multe greşeli acolo, că nu s-a antrenat cu echipa o bună perioadă de timp, un lucru foarte rău pentru un jucător de mare performanţă să nu se antreneze, sau să se antreneze singur. Asta s-a văzut in evoluţiile lui, este un jucător de mare calitate, unul dintre preferaţii mei ca atacant. El ştie lucrul ăsta, vorbim destul de des”, a spus Marius Niculae, potrivit as.ro.
Louis Munteanu a avut niște cifre sub așteptări în actualul sezon, mai exact, în 21 de meciuri, a dat doar 3 goluri și 6 pase de gol, în 1,389 de minute!
În acest moment, Munteanu e cotat la 4,5 milioane de euro de transfermarkt.com.