Mirel Rădoi, antrenorul echipei FCSB, nu a oferit un răspuns clar la întrebarea dacă va părăsi formaţia bucureşteană în toiul play-out-ului pentru a pleca la Gaziantep.
„Nu ştiu, deocamdată sunt aici, în continuare sunt antrenorul FCSB-ului, acum vorbim doar de partidă. Ce-o fi de mâine încolo, nu ştiu, mai întâi să ajungem cu bine la Bucureşti. Lucrurile astea, dacă ar trebui discutate, le-aş discuta în primul rând cu clubul, nu le-aş face publice.
Dacă subiectul e să încercaţi să mă trageţi de limbă, să ştiţi că, chiar dacă nu am Bacalaureatul şi pentru mulţi par mai prostuţ, aşa, am abilitatea de a ocoli răspunsul şi de a da drumul doar la informaţii care vreau să ajungă publice. Deci, oricum aţi încerca să aflaţi lucruri, dacă s-ar afla, clubul le-ar afla primul.
Hai să facem lucrurile mai clare. Eu n-am venit aici aducând 20 de jucători. I-am găsit aici. Eu bag în teren jucătorii care se antrenează cel mai bine.
Nu am venit cu gândul să schimb o persoană pe care nu au putut-o schimba altele persoane, mai abile şi mai inteligente decât mine, de ce aş încerca să o fac? Dacă eu nu mă pot schimba, de ce aş încerca să schimb pe altcineva?”, a spus Mirel Rădoi.
La Ovidiu, bucureştenii l-au pierdut pe Miculescu, accidentat şi înlocuit încă din minutul 22. Gazdele au deschis scorul pe finalul primei reprize, prin Radaslavescu, din pasa lui Maftei, însă o parte de vină la gol o are şi portarul Târnovanu.
Elevii lui Mirel Rădoi au întors rezultatul în decurs de numai opt minute din partea secundă. Mai întâi a egalat Joao Paulo, în minutul 56, cu un şut plasat din afara careului. Şase minute mai târziu Octavian Popescu a pasat de pe stânga în faţa porţii şi Cisotti i-a adus pe oaspeţi în avantaj, pentru ca în minutul 64 Florin Tănase să pătrundă în dribling şi să înscrie al treilea gol al roş-albaştrilor.
Târnovanu a mai gafat odată şi le-a dat şansa gazdelor să înscrie prin Alibec, în minutul 72, iar finalul a fost cu emoţii pentru bucureşteni. S-a încheiat însă Farul – FCSB 2-3 şi bucureştenii sunt pe primul loc în play-out, cu 33 de puncte. Farul e pe locul 7, având 23 de puncte.