Cristiano Ronaldo a marcat de două ori în faţa formaţiei Al-Okhdood. Cu această victorie, Al-Nassr a devenit astfel prima echipă din istoria Saudi Pro League care a câştigat primele zece meciuri ale sezonului.
Starul lusitan a deschis scorul în minutul 31 al partidei de pe Al-Awwal Park, iar în al treilea minut de prelungire a reuşit dubla, înscriind cu călcâiul. În minutul 67 Cristiano putea reuşi prima triplă a sezonului, dar golul său a fost anulat de VAR, pentru ca rezultatul final să fie stabilit de Joao Felix, în minutul 90+4.
Al-Nassr a învins cu 3-0 şi este lider în Saudi Pro League, cu 30 de puncte din primele zece etape, stabilind un nou record în campionatul saudit: este prima echipă care reuşeşte zece victorii în primele zece meciuri disputate.
În campionat, Cristiano Ronaldo şi Joao Felix sunt pe primul loc al clasamentului golgeterilor, cu câte 12 goluri.