Horațiu Moldovan nu se teme să pună mâna pe FIERBINTE! Femeia care i-a luat mințile s-a iubit în trecut cu jucătorul pe care Becali a dat o sumă uriașă

Catinca Giosanu 29.03.2024, 11:52

Horațiu Moldovan a fost surprins, zilele trecute, într-o ipostază uimitoare. Celebrul sportiv a apărut alături de Aza Gabriela, artista care s-a iubit ani la rând cu Dragoș Nedelcu. Din imagini reiese că cei doi se înțeleg foarte bine, deși ei și-au ținut relația amoroasă departe de camerele de luat vederi.

Superba șatenă a făcut publice mai multe imagini care o surprind alături de jucătorul care a debutat recent pe ”Metropolitano” în tricoul echipei naționale a României.

Horațiu Moldovan, surprins alături de fosta iubită a lui Dragoș Nedelcu

Artista din România a dezvăluit, prin intermediul unei postări făcute pe Instagram, că trăiește o frumoasă poveste de dragoste alături de Horațiu Moldovan. Ea s-a ferit o bună perioadă de timp să facă publică relația cu faimosul fotbalist, dar ceva a determinat-o să dea cărțile pe față.

Focoasa șatenă a postat în ultimele zile mai multe story-uri de la Madrid, care au alimentat zvonurile potrivit cărora ea și Moldovan ar fi fosta un cuplu. După ce au apărut acele imagini pe pagina sa de socializare, fotbalistul legitimat la Atletico Madrid a făcut publică relația, tot prin intermediul rețelelor de socializare.

”Ne venea foarte greu să ne vedem”

Reamintim că Aza Gabriela s-a iubit vreme de doi ani și jumătate cu mijlocașul Dragoș Nedelcu, care a câștigat titlul cu Farul lui Gică Hagi. Relația lor a ținut mult timp primele pagini ale publicațiilor de tip tabloid. Modelul a explicat, la un moment dat, că principalul motiv  care a dus la ruptură a fost reprezentat de stilurile de viață diferite pe care le aveau cei doi, dar și că distanța a fost un impediment.

Drumurile noastre erau foarte diferite, era extrem de greu să ne vedem. Ne venea foarte greu să ne vedem, era o distanță. Am stat cu el în casă doi ani, iar al treila an a fost foarte greu. El a stat în Germania, a avut un contract acolo, iar apoi a venit în România și s-a dus în Constanța.

”Pe la final ne-am mai descurcat noi, dar a fost greu. Nu e vorba doar de distanță, cât era drumul ăsta diferit. Uneori e greu de înțeles… Nu mi-aș dori să fie în permanență lângă mine, dar să fie acolo și să am susținere.

Fotbaliștii trebuie să aibă lângă ei o femeie care să fie acasă, iar eu nu eram, eram plecată cu treabă. Ne-am iubit foarte mult, am ținut extrem de mult unul la altul, dar am simțit amândoi că nu mai merg lucrurile și am ales să luăm această decizie.

Femeia care vrea un fotbalist trebuie să nu facă nimic, doar să stea după el. Să fie acasă când el vine din cantonament, să îl aștepte cu mâncare acasă și să stea lângă el. Eu făceam chestia asta, dar nu am mai putut să o duc.”, a declarat Aza Gabriela.

SURSA FOTO: Răzvan Păsărică/SPORT PICTURES

Urmăriți Playsport.ro și pe

CLASAMENT PLAY-OFF SUPERLIGA
# Echipa M V E Î Gol. Pct.
1FCSB1052312:1149
2CFR 1907 Cluj1061319:1446
3Universitatea Craiova1061318:1444
4Farul Constanta1042419:2036
5Sepsi OSK Sfantu Gheorghe1033417:1734
6Rapid1011813:2232
CLASAMENT PLAY-OUT SUPERLIGA
# Echipa M V E Î Gol. Pct.
1Uta Arad952215:1137
2Oţelul961211:736
3AFC Hermannstadt942313:734
4Universitatea Cluj933312:1033
5Petrolul Ploiesti93248:1429
6Politehnica Iasi93157:827
7Dinamo Bucuresti924310:1225
8FC Botosani942311:1125
9FC Voluntari924311:1024
10U Craiova 194891358:1622