Ajuns la aproape 71 de ani, vârstă pe care o va împlini în această toamnă, Mircea Sandu, fostul președinte al Federației Române de Fotbal (FRF), ar avea din nou probleme de sănătate.
Potrivit jurnaliștilor de la Cancan, care au reușit să-l fotografieze pe stradă pe Mircea Sandu, fostul președinte FRF suferă din nou de cancer, după ce s-a mai luptat cu teribila boală și în trecut.
Imaginile cu Mircea Sandu pot fi văzute AICI
Potrivit sursei citate, Mircea Sandu a stat mai mult plecat din România în ultimul timp, pentru a trata boala, iar recent el s-a întors în țară, iar paparazzi au fost pe urmele lui.
Fostul președinte al Federației Române de Fotbal a fost fotografiat alături de soția lui, Elisabeta Sandu, în timp ce ajungea acasă alături de aceasta, într-o mașină condusă de Mircea Sandu. Iar la câteva minute după ce au intrat în casă, bărbatul a ieșit și a mers la magazin pentru a face câteva cumpărături.
În imaginile realizate de paparazzi, Mircea Sandu pare mai slăbit decât era în trecut și doar amintește de bărbatul puternic și prezentabil care era în perioada în care conducea Federația Română de Fotbal.
Cei de la Cancan mai notează că Mircea Sandu a avut în 2009 cancer la ficat, în 2022 a avut cancer la plămâni, și tot anul trecut a aflat că are și cancer la prostată. Iar acum boala a recidivat!