Dinamo ar putea rămâne fără Dennis Politic. Vedeta echipei, de 24 de ani, este pe lista a două alte echipe din prima divizie, care vor să îl transfere vara viitoare. Este vorba despre U Cluj și Universitatea Craiova.
Fotbalistul a fost, probabil, cel mai bun din acest sezon al echipei sale. Sezonul următor l-ar putea prinde la un alt club însă, fiind dorit de două formații cu ambiții din prima divizie.
Dinamo ar putea rămâne fără cel mai important jucător din acest sezon. Dennis Politic, fotbalist adus de Dinamo din Italia, este pe lista a două cluburi importante din prima divizie. Universitatea Craiova și U Cluj vor să îl transfere pe jucătorul de 24 de ani.
Acesta a avut un sezon bun la Dinamo, reușind șase goluri în 24 de meciuri jucate în prima ligă pentru ”câini”. Din păcate pentru el însă, echipa lui nu stă prea bine. Dinamo se luptă pentru salvarea de la retrogradare, în acest an.
Craiova și U Cluj vor să profite de situația echipei și să pună mâna pe unul dintre cei mai interesanți jucători din campionat, anunță Gazeta Sporturilor. Dacă Dinamo va retrograda, acesta va fi ușor de adus. Și dacă echipa va rămâne în prima divizie, o ofertă pe bani ar fi tentantă pentru ei, mai ales că au nevoie de bani pentru a ieși din insolvență.
Nu este singurul jucător ce ar putea pleca de la Dinamo. Darko Velkovski este pe lista Rapidului. Dan Șucu speră să îl fure pe nord-macedoneanul din lotul ”câinilor”, la finalul acestui sezon. Acesta ar urma, în cazul în care va ajunge la Rapid, să îi ia locul lui Dragoș Grigore, care cel mai probabil va pleca de la echipă la vară.