Florin Răducioiu nu se aruncă la comentarii elogioase cu privire la Dinamo, după ce „Câinii” au obținut două victorii consecutive în campionat. Fostul atacant dinamovist a avertizat că încă nu se văd îmbunătățiri la echipă, sub comanda lui Kopic.
„Nu prea merită. Îmi pare rău, şi eu am fost jucător. Toată lumea trebuie să dea mai mult. Situaţia lui Dinamo este oricum dramatică. Acum nu ştiu dacă este oportun să le dai primă. Două victorii, nu primesc gol.
Ăsta este un lucru interesant. Nu am văzut o schimbare în bine la echipă. Nu mă exprim încă, mai aştept. Eu am văzut meciuri cu Burcă foarte bune”, a declarat Florin Răduciou, conform Prima Sport.
Dinamo are 16 puncte acumulate în 21 de etape şi ocupă locul 15. Deasupra sa sunt Poli Iaşi (23 de puncte) şi FC Voluntari cu UTA Arad, ambele cu 24 de puncte.
Ultima clasată este FC Botoşani, cu 12 puncte, care a reuşit şi ea să câştige în sfârşit, 2-0 cu Oţelul, chiar la Galaţi.
Giani Kiriță l-a evaluat și el pe Kopic. În opinia sa, Dinamo a făcut treabă bună prin aducerea croatului la echipă.
„Se vede că mentalitatea lui e una sănătoasă. Mie în primul rând mi-a plăcut discursul de după meci. A zis: ‘OK, am câștigat, punct. Urmează meciul următor’. Ăsta e discurs de profesionist. Fără să vină jucători poate să fie super profesionist. Nu are cum să reușească”, a declarat Giani Kiriță pentru Fanatik.ro.