Sergiu Hanca (33 de ani), fost fotbalist la Dinamo, a dat verdictul în privința transferului lui Dennis Politic (25 de ani) de la „câini” la FCSB.
Campioana României l-a cumpărat pe căpitanul lui Dinamo, care a acceptat oferta FCSB și a „trădat”. Hanca susține că, pus în locul lui Politic, nu ar fi acceptat oferta de la rivali.
„Personal, ca jucător, îmi place, cu calităţi. Depinde de el să reuşească în carieră. Cât despre trecerea asta de la Dinamo la FCSB, nu oricine poate. Cred că trebuie să simţi să faci asta, sunt jucători care au făcut-o, alţii care nu au făcut-o.
Eu nu aş fi putut să o fac, dar acum fiecare decide pentru viaţa lui, pentru cariera lui, pentru alegerea lui, unde ar vrea mai departe”, a declarat Sergiu Hanca.
Dennis Politic, căpitan la Dinamo în ultima perioadă, a luat numărul 20 la FCSB.