Gigi Becali a analizat din nou meciul pe care FCSB îl va juca duminică pe Arena Națională contra Universității Craiova în etapa a treia a play-off-ului acestei ediții de Liga 1. Patronul formației roș-albastre s-a arătat din nou optimist înainte acestui duel, din mai multe motive.
În primul rând, Becali a explicat că acest meci este unul decisiv în încercarea de a depăși campioana CFR în acest final de sezon. El a lăudat Universitatea Craiova, pe care o consideră o echipă valoroasă, care joacă un fotbal deschis.
Tocmai din acest motiv, Gigi Becali consideră că echipa sa are șanse mari la victorie, întrucât ea evoluează mai bine contra adversarilor care se deschid. De asemenea, patronul vicecampioanei a subliniat și importanța faptului că oltenii s-au confruntat cu mari probleme în această săptămână din cauza unui focar de gripă și din acest motiv nu s-au antrenat la capacitate maximă.
Nu în ultimul rând, Becali a anunțat că Florinel Coman va reveni la formă maximă la această partidă. Fostul favorit al patronului a fost criticat recent de acesta pentru evoluțiile mai slabe din începutul de an. Gigi Becali susține că acestea s-au datorat faptului că „Mbappe” Coman nu se refăcuse total după accidentare. Acum însă, acest lucru s-a întâmplat, iar Florinel va redeveni fotbalistul de acum câteva sezoane.
E un meci foarte greu, dacă nu îl câștigi se cam termină lupta la titlu. Trebuie să îl câștigi. E o echipă valoroasă, dar e o echipă care joacă fotbal. Nouă ne convin echipele care joacă. Rotaru nu e un om mincinos.
E un avantaj pentru FCSB, am fost și noi bolnavi, știm ce înseamnă să nu poți avea toată echipa. Pentru noi este un avantaj. Jucătorii care sunt de bază, sunt de bază. La noi, pe lângă faptul că ei vin după boală, la noi au revenit și toți jucătorii.
Revine și Coman, ca pe vremuri. Noi avem toată echipa”, a spus Gigi Becali la Digi Sport.