Nicolae Stanciu a avut o nouă prestație solidă în China. Gol și pasă de gol pentru mijlocașul lui Wuhan Three Towns

Ștefănescu Dragoș / 26.06.2022, 12:49

Nicolae Stanciu își continuă evoluțiile excelente la Wuhan Three Towns. În ultima etapă din prima ligă chineză, internaționalul român a marcat un gol și a oferit o pasă decisivă.

Nicolae Stanciu, ”one man show” la Wuhan Three Towns. Gol și pasă de gol pentru internaționalul român

Nicolae Stanciu (29 de ani) traversează o perioadă excelentă în China. Internaționalul român a devenit cel mai important jucător al lui Wuhan Three Towns în acest sezon.

În etapa a 6-a din prima ligă chineză, Wuhan Three Towns a primit vizita celor de la Hebei. Nicolae Stanciu a început ca titular partida și și-a făcut simțită prezența din plin. În minutul 24, internaționalul român i-a oferit o pasă decisivă lui Ademilson, care a dus scorul la 2-0. Stanciu și-a trecut numele pe lista marcatorilor în minutul 35, ajungând astfel la trei goluri marcate în șase meciuri. Românul a fost înlocuit în minutul 90+2. Wuhan Three Towns a câștigat partida categoric, scor 5-0, și își continuă marșul triumfal în campionatul din China. Echipa lui Stanciu se află pe primul loc în clasament, având 16 puncte acumulate după 6 partide jucate, cu un golaveraj de 19-3.